Vinotéky

VINOTÉKY, VITRÍNY NA VÍNO

Novým trendem v interiérech a kuchyních je domácí vinotéka

V dnešní době se novostavby málokdy staví podsklepené, nebo často sklepy díky svým vlastnostem nevyhovují pro uskladnění vína. Ovšem, touha po kvalitním víně naopak stále roste, proto do moderního interiéru patří, kromě klasické chladničky a mrazícího boxu, také chladící skříň na víno neboli vinotéka.

Správná teplota vína při podávání závisí na typu vína a měla by se pohybovat od 7 do 14 °C. Samozřejmě jsou vína, jako například šumivá, která se podávají o teplotě 5 °C. Uskladnění v klasické chladničce je pro víno nevhodné, teplota v chladničce totiž způsobí, že jak červené, tak i bílé víno bude po vyjmutí z chladničky přechlazené a s jeho podáváním budete muset počkat, což vaší hosté nemusí kvitovat s nadšení.

Vinoték se dnes již vyrábí celá řada - liší se designem i parametry. Jsou chladicí skříně neregulovatelné s jednou stabilní teplotou, ale i nastavitelné, s jedním nebo i třemi teplotními pásmy. Většinou bývají prosklené, aby vynikly krásné viněty na lahvích, a tak se stávají nepřehlédnutelným kusem kuchyňského nábytku.

Zaujala Vás nabídka kuchyní od firmy Nobilia?

Napište nám

 O nás

Nabízíme kompletní řešení vašeho interiéru, především kvalitních kuchyňských sestav od renomovaného německého výrobce NOBILIA®. Řešení na klíč od A-Z.
Rádi Vám poskytneme rady, či podporu při řešení návrhu Vaší kuchyně, nebo i celého interiéru Vašeho domova.

Kontakt

KUCHYŇSKÁ STUDIA
Praha 4
Praha 7
Tel: +420 720 533 089
e-mail: